İqos Elektronik Sigara Özellikleri İncelemesi

İqos Elektronik Sigara Özellikleri


Elektronik sigaralar piyasada oldukça çok tercih edilmektedir. Bu yüzden kullanıcıların nazarında klasik bir elektronik sigara algısı vardır. Elektronik sigaralar nikotinli ya da nikotinsiz olabilir. Kullanıcılar ciğerlerine ise aromalı su buharı çekmektedir.


İqos elektronik sigaraları ise bu klasik elektronik sigaralardan daha farklıdır. Klasik sigaralarda nikotin ya da likit seviyesini kendiniz ayarlayarak içebilirsiniz. Ancak İqos sigaralarda yüksek sıcaklıkla ısıtılan ancak yakılmayan tütün kullanılır. Ürünün tasarımı da Marlboro sigarası ile oldukça benzerdir. Bu sigaralar minyatür bir sigara gibi görünür ve HeatStick olarak adlandırılmaktadır.


IQOS sigara , PMI’nin “HeatStick” konseptinin en son versiyonudur. Ana fikir, elektronik bir cihazın ucuna özel kısa bir sigaranın sokulmasıdır. Cihaz, tütünü yakmak yerine ısıtarak buharını boşaltmaya yardımcı olur – yaklaşık 350 ° C’ – ve daha sonra sadece bir nefes çekersiniz. Malesef önceki sürümler çok başarısızdı ancak IQOS’a yapılan önemli degişiklikler (USB şarj sistemi ve yeni teknoloji piller) ile büyük bir mesafe katedildi; Teknoloji nihayet PMI’nin istedigi ve maksimum performans alacağı düzeye geldi.


PMI, IQOS’un tasarımını çok önemsedigini biliyoruz. Tasarımı havalı ve sade yapmak için Apple’ın tasarımcısı Jony Ive ile anlaşılmış. Cihazın kendisi çok şık ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Normal bir elektronik sigaradan çok daha küçük ve hafiftir. Aslında elektronik sigara ile karşılaştırmak yanlış. Çünkü elektronik sigarada ki gibi bir sürü ayar gerektirmiyor ve IQOS sigara gerçekten çok farklı bir deneyim sunuyor. Cihaz üzerinde sadece bir dügme var ve ısındığında sabit yeşil renk yanan bir LED var. Gövdesi daha sağlam ve kauçuk kaplaması güzel bir his veriyor.IQOS Elektronik Sigara Hem Bir Sigara Gibi Hemde Farklı

IQOS’un en büyük farkı ve özelligi, beslendiği HeatSticks’tir. IQOS sigarayı minyatür sigaralar gibi düşünebilirsiniz fakat kagıtları yanmaz sadece içerisindeki tütün ısı ile duman salar. Eski sigaralarda ki gibi bir pakette 20 adet vardır. Eğer her gün bir paket sigara içiyorsanız büyük ihtimal yine 1 paket IQOS sigara alacaksınız. Fakat normal sigara gibi bir zarar görmeyecek ve kendinizi daha rahat hisedeceksiniz. (En azından her yeriniz sigara kokmayacak ve çevrenizi rahatsız etmeyeceksiniz.) Tabi ki ülkemize geldiginde IQOS içerisine normal sigara takmayı deneyenler olacaktır:) PMI bunu önceden tahmin ederek kullanım kılavuzuna ve garanti koşullarına bunun kesinlikle yapılmaması gerektigini yazmış.


iQOS sigara içmek için yapmanız gereken şey çok basit. Sigarayı cihaz uçunda ki delige yerleştirmeniz ve üzerindeki dügmeye 3 saniye boyunca basmanız yeterli. Bundan sonrasını cihaza bırakın. IQOS sigara çalışma sıcaklığına ulaştıgında (yaklaşık 15 -30 saniye arası en saglıklı süre ) üzerindeki LED ışık sabit yeşil yanmaya başlayacak artık ilk nefesinizi çekebilirsiniz. 6 dakika yada 14 nefes boyunca size stabil olarak duman saglayacaktır. İçersindeki sigara bitmeye yaklaştığında LED ışık turuncu renge dönecektir. Buda 30 saniyeniz yada 1-2 nefes çekme şansınız kaldı demektir.

elektronik sigara Vaporesso elektronik sigara likit smok alien