İqos Elektronik Sigara Nasıl İçilmeli?

İqos Elektronik Sigara Nasıl İçilmeli?


İqos elektronik sigara içimi de klasik sigaralara benzemektedir. Isıtıcının içine koyacağınız minyatür sigarayı yaklaşık 6 dakika ya da 14 çekim ile içmeniz gerekir. Bu süre sigara içim süresi olarak oldukça yeterli ve tatmin edici oluyor.
Sigarayı içerken cihaz size ne kadar zamanınız kaldığını da hatırlatıyor. İçine sigara koyarak içmeye başlamanız halinde cihazda yeşil ışık yanacaktır. Cihazın içindeki tütün azalmaya başlayınca ise ışık yeşilden turuncuya dönecektir. Turuncu ışık size iki nefes ya da 30 saniyelik zaman kaldığını göstermektedir.
İqos elektronik sigara içerken, klasik tütün sigaraları ile hemen hemen aynı sürede bir sigara tükenmektedir. Bu sayede sigara içme keyfinizden bir şey kaybetmeyeceksiniz.
İqos elektronik sigara kullananlar yaklaşık bir haftalık kullanım sonrasında farkı anladıklarını söyleyeceklerdir. Sigaraya olan bağımlılığını devam etmesine ve bu bağlılığı tatmin etmenize rağmen, vücudunuzda sigarayı bırakmış gibi değişimleri fark edeceksiniz. İşte bunun sebebi artık içtiğiniz sigaranın yüzde 90 daha az zararlı olmasından kaynaklanıyor.
İqos Marlboro elektronik sigara riski azaltılmış ürün kategorisindendir. Bu sayede klasik tütün sigaralarına göre yüzde 90 daha az zararlıdır. Hiçbir elektronik sigara zararsız değildir. Tütün ürünü oldukları için zararsız olmaları imkansızdır. İqos elektronik sigaraları da bu yüzden tamamen zararsız olmasa da zararı mümkün olduğunca azaltılmıştır.
İqos elektronik sigaraları ise bu klasik elektronik sigaralardan daha farklıdır. Klasik sigaralarda nikotin ya da likit seviyesini kendiniz ayarlayarak içebilirsiniz. Ancak İqos sigaralarda yüksek sıcaklıkla ısıtılan ancak yakılmayan tütün kullanılır. Ürünün tasarımı da Marlboro sigarası ile oldukça benzerdir. Bu sigaralar minyatür bir sigara gibi görünür ve HeatStick olarak adlandırılmaktadır.
IQOS sigara , PMI’nin “HeatStick” konseptinin en son versiyonudur. Ana fikir, elektronik bir cihazın ucuna özel kısa bir sigaranın sokulmasıdır. Cihaz, tütünü yakmak yerine ısıtarak buharını boşaltmaya yardımcı olur – yaklaşık 350 ° C’ – ve daha sonra sadece bir nefes çekersiniz. Malesef önceki sürümler çok başarısızdı ancak IQOS’a yapılan önemli degişiklikler (USB şarj sistemi ve yeni teknoloji piller) ile büyük bir mesafe katedildi; Teknoloji nihayet PMI’nin istedigi ve maksimum performans alacağı düzeye geldi.
PMI, IQOS’un tasarımını çok önemsedigini biliyoruz. Tasarımı havalı ve sade yapmak için Apple’ın tasarımcısı Jony Ive ile anlaşılmış. Cihazın kendisi çok şık ve kullanışlı olarak tasarlanmış. Normal bir elektronik sigaradan çok daha küçük ve hafiftir. Aslında elektronik sigara ile karşılaştırmak yanlış. Çünkü elektronik sigarada ki gibi bir sürü ayar gerektirmiyor ve IQOS sigara gerçekten çok farklı bir deneyim sunuyor. Cihaz üzerinde sadece bir dügme var ve ısındığında sabit yeşil renk yanan bir LED var. Gövdesi daha sağlam ve kauçuk kaplaması güzel bir his veriyor.
“IQOS Sigara Hem Bir Sigara Gibi Hemde Farklı”
IQOS’un en büyük farkı ve özelligi, beslendiği HeatSticks’tir. IQOS sigarayı minyatür sigaralar gibi düşünebilirsiniz fakat kagıtları yanmaz sadece içerisindeki tütün ısı ile duman salar. Eski sigaralarda ki gibi bir pakette 20 adet vardır. Eğer her gün bir paket sigara içiyorsanız büyük ihtimal yine 1 paket IQOS sigara alacaksınız. Fakat normal sigara gibi bir zarar görmeyecek ve kendinizi daha rahat hisedeceksiniz. (En azından her yeriniz sigara kokmayacak ve çevrenizi rahatsız etmeyeceksiniz.) Tabi ki ülkemize geldiginde IQOS içerisine normal sigara takmayı deneyenler olacaktır:) PMI bunu önceden tahmin ederek kullanım kılavuzuna ve garanti koşullarına bunun kesinlikle yapılmaması gerektigini yazmış.
iQOS sigara içmek için yapmanız gereken şey çok basit. Sigarayı cihaz uçunda ki delige yerleştirmeniz ve üzerindeki dügmeye 3 saniye boyunca basmanız yeterli. Bundan sonrasını cihaza bırakın. IQOS çalışma sıcaklığına ulaştıgında (yaklaşık 15 -30 saniye arası en saglıklı süre ) üzerindeki LED ışık sabit yeşil yanmaya başlayacak. Artık ilk nefesinizi çekebilirsiniz. 6 dakika yada 14 nefes boyunca size stabil olarak duman saglayacaktır. İçersindeki sigara bitmeye yaklaştığında LED ışık turuncu renge dönecektir. Buda 30 saniyeniz yada 1-2 nefes çekme şansınız kaldı demektir.

elektronik sigara Vaporesso elektronik sigara likit smok alien